LUDBREG

Pretposljednji Oriolik uvjerljiv kod lidera
Objavljeno 20. listopada, 2014.
Podravina - Oriolik             1:3 (0:1)

LUDBREG - Igralište NK Podravina. Gledatelja: 300. Sudac: Nenad Marušić (Kneževi Vinogradi). Strijelci: 0:1 Jurić (44), 1:1 Valjak (60-11m), 1:2 Milinković (71), 1:3 Jurić (89). Žuti kartoni: Tarandek (Podravina), Haring, Grbešić, Jagnjić, Milinković, Čuljak (Oriolik)

PODRAVINA: Mikić, Vađunec, Belovari, Tarandek (od 74. Kvezić), Valjak, Stipanović, Sačer, Kaniški, Sabol (od 46. Novačić), Malec (od. 62. Žmuk), Pomper

ORIOLIK: Jagnjić, Vrljić, Makovec, Marušić, Čuljak, Grbešić, Kokotović, Zelenika (od 90. Samarđija), Milinković (od 88. Kuzmić), Haring (od 59. Bošnjaković, Jurić

Nakon poraza u Koprivnici, vodeća momčad Treće lige Istok ludbreška Podravina ugostila je pretposljednju ekipu, Oriolik, te opet izgubila s rezultatom 1:3. Bilo je vidljivo da su Ludbrežani olako ušli u utakmicu, bez dovoljno želje za pobjedom. S druge strane, bila je uočljiva gorljivost igrača Oriolika, koja se isplatila. U prvom poluvremenu bila su dva presudna trenutka. Prvi je bio sumnjiv kontakt Sačera i dvaju gostujućih braniča u kaznenom prostoru, koji sudac nije okaraktarizirao kaznenim udarcem. Potom se na samom kraju poluvremena Jurić otrgnuo svojim čuvarima i nebranjivo potegao s dvadeset metara za vodstvo gostiju. U nastavku Podravina je izjednačila nakon dosuđenog kaznenog udarca na Stipanoviću, a s bijele točke siguran je bio Valjak. Ipak, Oriolik dolazi u vodstvo nakon bijega Milinkovića, koji je bio siguran te je rutinirano svladao Mikića. Domaćini su tvrdili da je postojalo zaleđe, no zastavica pomoćnog suca ostala je spuštena. Konačan rezultat postavlja Jurić u 89. minuti, kada je izbjegao zaleđe, iskoristio neodlučnost vratara te lijepim lobom završio susret. Imala je i Podravina svoje prilike, a najizglednija je bilo ona Vađunca u 80. minuti, kad je udarcem glavom za malo promašio vrata.