PORAZ OSJEČKE TENISAČICE

Petković svladala Donnu u 1. kolu
Objavljeno 21. rujna, 2014.

Nakon dvije pobjede u kvalifikacijama (Tomljanović i Beck), osječka tenisačica Donna Vekić u 1. kolu glavnog ždrijeba dva i pol milijuna dolara vrijednog WTA turnira u Wuhanu nije mogla protiv 16. nositeljice, Njemice Andree Petković, od koje je poražena s 5:7, 6:1, 6:2. Donna je ponovno odigrala meč u tri seta, ali za razliku od kvalifikacija, ovaj put je teren napustila - poražena.

Dobila je Donna prvi set 7:5, činilo se da je u pravom ritmu i kako je kineski Wuhan turnir velikog povratka, no nakon prve dionice je - stala. Petković je pak proigrala, koristila svaku pogrešku Osječanke i u drugoj dionici ispustila samo jedan gem. U odlučujućem setu Njemica je povela 2:0, Donna se vratila na 2:2, no bilo je to sve od nje. Do kraja meča više nije mogla do gema.

Petković je realizirala sedam od osam break-lopti, dok je Vekić imala pet prilika za uzimanje servisa suparnici, a iskoristila ih je četiri. (I. Li.)