Kek: U Europi ne možeš
očekivati sudačku pomoć
Objavljeno 19. rujna, 2014.
Imao sam osjećaj da im možemo svašta napraviti, rekao je

ZAGREB/LIEGE - Polovičan uspjeh naših predstavnika u Europskoj nogometnoj ligi. Nogometaši Dinama nakon četiri godine napokon su slavili u nekoj europskoj utakmici grupne faze. Modri su u prvom kolu D skupine Europske lige pomeli rumunjsku Astru s 5:1, dok je Rijeka iako je bila blizu pobjede, jer je imala stopostotne prigode za pogodak, u G skupini je na kraju izgubila u Liegeu od Standarda 2:0. Riječani su poklekli u završnih 20-ak minuta. Pogodak za Standard postigao je Ciman u 74. minuti, a pobjedu domaćina potvrdio je Araujo u 87. minuti. Između dva pogotka Belgijaca, Rijeka je zatresla mrežu, ali je pogodak Vešovića poništen pod izgovorom zaleđa. Kojeg, naravno, nije bilo. Trener Matjaž Kek ipak nije previše

- Imali smo prilike kada se lomio susret, morali smo ih zabiti. Koliko čujem, Vešovićev pogodak je bio regularan, ali u Europi ne možeš očekivati pomoć. Imao sam osjećaj da im možemo svašta napraviti, rekao je Kek.

U drugoj utakmici skupine, branitelj naslova Sevilla je na svom stadionu istim rezultatom svladala Feyenoord. Media servis