PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA VUKOVARSKO - SRIJEMSKA - 2. KOLO

Pavličić zabija i u dresu Tomislava
Objavljeno 2. rujna, 2014.

U drugom prvenstvenom kolu prve županijske lige vukovarsko-srijemske strijelci su bili raspoloženiji nego u prvom kolu. Proteklog vikenda postignuto je 29 pogodaka, što je više od četiri gola po susretu. Očito su se nogometaši zaželjeli, nakon duge ljetne stanke, igre i nadmetanja. I prije starta prvenstva znalo se kako će Tomislav iz Cerne, dolaskom donedavnog igrača Cibalije Tomislava Pavličića, biti sasvim drugačija momčad od prošle godine, a pogotovo što je u Cernu uz njega došlo još nekoliko pojačanja. U prva tri kola Pavličić je sedam puta slao protivničke vratare po loptu u mrežu. S nova četiri gola u drugom kolu istakao je veliku kandidaturu za najboljeg strijelca lige. Premda su Županjci u susretu protiv Tomislava imali žarku želju pobijediti, jednostavno protiv stroja za davanje pogodaka i njegove ubojite ljevice nisu mogli ništa. Poveli su Ceranci pogotkom Stepića u 30. minuti, a do zaključka poluvremena domaćin je uspio preokrenuti rezultat i pogocima Katića (33) i Oreča (44) otići na odmor s prednošću od 2:1. Četiri pogotka u drugom poluvremenu bivšeg igrača Cibalije bile su više nego dovoljni da ubiju svaku nadu Županjcima na pomisao kako će osvojiti bar bod u ovom susretu.

Novi prvoligaš RAŠK iz Rajeva Sela doživio je i drugi poraz u prvenstvu. Ovaj put mnogo uvjerljivije i teže, na gostovanju u Starim Jankovcima. Jankovčani su ostvarili najuvjerljiviju pobjedu u drugom kolu, a zasluge za to imaju strijelci, dva puta Miroslav Davidović (8. i 32), Filip Šimunović (19), Antonio Jukić (59) i Dejan Jakovljević nakon dosuđenog i realiziranog jedanaesterca u 70. minuti. Četiri kluba imaju stopostotni učinak, a u sljedećem kolu igraju kod kuće pa time imaju i mogućnost nastaviti s pozitivnim nizom. A. Grgić

Rezultati 2. kola: Budućnost - Frankopan 3:1, Sladorana - Tomislav 3:5, Hrvatski sokol - Mladost 0:2, Dilj - Slavonac 1:2, Radnički - Vidor-Matijević 0:1, Sloga - Šokadija 3:3, Hašk-Sokol - RAŠK 5:0.

Raspored 3. kola (6./7. rujna): RAŠK - Budućnost, Šokadija - Hašk-Sokol, Vidor-Matijević - Sloga, Slavonac - Radnički, Mladost - Dilj, Tomislav - Hrvatski sokol, Frankopan - Sladorana.

SLADORANA                          3  (2)
TOMISLAV                              5  (1)

ŽUPANJA - Igralište RNK Sladorana. Sudac: Slaven Drljo (St. Mikanovci). Strijelci: 0:1 Stepić (30), 1:1 Katić (33), 2:1 Oreč (44), 2:2 Pavličić (47), 2:3 Pavličić (49), 3:3 Pejaković (59-11m), 3:4 Pavličić (84-11m), 3:5 Pavličić (89).

SLADORANA:. Spajić, Draganović, Oreč (od 79. Golubičić), Katić (od 80. Delić), Kozić, Bilić (od 65. Tanacković), I. Spajić, Selimanović (od 66. Ivanković), Pejaković, Ivkošić, Perikić. Trener: Ilija Matanović.

TOMISLAV: Anđelić, Đurić (od 88. Arlović), Jakšić, Grigić, Hrgota, Rajković, Bartulović, T. Stepić (od 89. Rešić), Kuzmanović, Brnada (od 62. Ivančić), Pavličić (od 90. I. Stepić). Trener: Zvonko Rohaček.