DINAMO SLAVIO U DERBIJU

Čop i Henriquez šokirali Poljud u sudačkoj nadoknadi
Objavljeno 31. kolovoza, 2014.

Dinamo je šokantnim preokretom u sudačkoj nadoknadi svladao Hajduk na Poljudu s 3:2 u derbiju 7. kola MAXtv Prve lige. Iako su Splićani vodili i 2:0, a nakon isteka 90. minute još uvijek imali prednost (2:1), pogocima Čopa i Henriqueza “modri” su uspjeli stići do nova tri boda i tako zadržati vrh tablice. Hajduk je odlično počeo i poveo već u 8. minuti nakon što je Sušić s 15-ak metara iskosa s desne strane pogodio suprotni gornji kut. Samo dvije minute kasnije Mezga je ukrao loptu Šimunoviću te izbio sam pred Eduarda, no gostujući je vratar uspio sačuvati svoju mrežu. U otvorenoj igri prilika je bilo na obje strane, a Dinamo je mogao poravnati u 29. kada Čop nije dobro primio loptu te u 35. kada je nakon greške Kalinića lopta stigla do Brozovića čiji je udarac s crte u korner izbio Maloča. I otvaranje drugog poluvremena bilo je uspješno za Splićane, koji su u 49. minuti udvostručili prednost. Gostujuća obrana nije uspjela raščistiti u svom kaznenom prostoru, loptu je primio Milić i snažnim udarcem zatresao mrežu. Unatoč zaostatku, Zagrepčani se nisu predavali, a već tri minute kasnije Soudani je pogodio gredu. Pritisak gostiju sve je više rastao i isplatio im se u 71. minuti kada je nakon ubačaja Soudanija Čop prevario Kalinića. Taj je rezultat stajao na semaforu sve do “lude” sudačke nadoknade u kojoj je ponovno glavni režiser bio Soudani. Alžirac je najprije u prvoj minuti dodatka asistirao Čopu za njegov drugi pogodak i poravnanja, a potom je u četvrtoj minuti nadoknade iz kontranapada asistirao Henriquezu za veliki preokret i slavlje Dinama. (G.R.)

SPLIT - Stadion na Poljudu. Gledatelja: 20.000. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Strijelci: 1:0 Sušić (8.), 2:0 Milić (49.), 2:1 Čop (71), 2:2 Čop (90), 2:3 Henriquez (90). Žuti kartoni: Milić, Vršajević, Anđelković, Maglica, Caktaš, Sušić, Bradarić (Hajduk), Šimunić, Šimunović (Dinamo). Crvenih kartona nije bilo.

HAJDUK                              2  (1)

Kalinić, Vršajević (od 76. Nižić), Maloča, Milović, Milić, Anđelković, Sušić, Caktaš (od 69. Bradarić), Kouassi, Mezga (od 53. Bašić) i Maglica

DINAMO                               3  (0)

Eduardo, Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić, Vukojević (od 59. Henriquez), Brozović, Antolić, Soudani (od 90. Goncalo), Pjaca (od 46. Ćorić), Čop