TEŠKOM MUKOM DO POBjEDE NA OTVARANJU SP-A

Hrvatski košarkaši protiv Filipina
izbjegli blamažu tek nakon produžetka
Objavljeno 30. kolovoza, 2014.
Start je na kraju bio očekivan, pobjednički, ali hrvatski se košarkaši nisu proslavili na otvaranju Svjetskog prvenstva, koje je u subotu počelo u Španjolskoj.  Izabranici  Jasmina Repeše su tek nakon produžetka svladali autsajdere, Filipine,  koju su imali čak i šut za pobjedu na kraju regularnog dijela utakmice. Nakon što je Hrvatska odlično odradila prvu četvrtinu (23:9), izgledalo je da nas do kraja čeka rutinski posao. No, ispalo je drugačije, suparnik je do  odmora smanjio zaostatak (37:31), a u nastavku je u par navrata bio vrlo blizu.  U 38. minuti, dopustili smo Filipincima prvo vodstvo (66:67), a 39 sekundi prije kraja bilo je 71:71. Čovjek koji nas je izvukao u završnici (Simon) promašio je šut 20 sekundi prije kraja, a u posljednjem napadu,  Chan na našu sreću nije pogodio.  Čupavo je bilo u produžetku, gdje smo ipak ostali prisebni i upisali prve bodove, lošem dojmu usprkos. Kod nas, prvi strijelac bio je Bogdanović  (26), koji je uz Rudeža zabijao s linije slobodnih bacanja u završnici. Kod Filipina, Blatch je bio sa 28 poena prvi strijelac utakmice. U nedjelju, Hrvatska drugu utakmicu igra protiv Argentine u 13,30 sati.
N. Benčina

Hrvatska 81 (71)
Filipini 78 (71)

SEVILLA -  Arena Sevilla. Gledatelja: 3.500. Suci: Reyes (Meksiko), Rocha (Portugal),  Alamiri (Kuvajt).
HRVATSKA: Tomić 8 (2-2), Andrić, Lafayette 4 (0-2), Bogdanović 26 (6-6), Šarić 10 (2-2), Rudež 4 (2-2), Ukić 5, Simon 12 (4-4), Markota 5, Hezonja, Žorić 4 (2-2), Babić 3.
FILIPINI:  Alapag 4 (1-1), Tenorio 2, Chan 17 (3-3), William 6 (1-2), David, De Ocampo 5, Norwood 2, Blatche 28 (5-7), Fajardo 2, Dalistan 2, Aguliar,  Pingris 10.
REZULTAT PO ČETVRTINAMA:  23:9, 14:22, 20:18, 14:22 – Produžetak: 10:7