VUKOVAR

Antinjani okrunili bolju igru u nastavku
Objavljeno 25. kolovoza, 2014.

Jedina dva predstavnika u ovoj ligi iz Vukovarsko-srijemske županije sastala su se već u 1. kolu. Domaći su nešto bolje otvorili utakmicu i imali prvu priliku u 20. minuti, kada je po lijevoj strani prošao Marinčić te ubacio loptu za Pluma, koji sa sedam metara puca, ali mu Tadić ulazi u blok i spašava od sigurnog gola. Perić je oštro ubacio iz kornera na prvu vratnicu, gdje Tadić glavom s četiri metra skreće loptu u gol. Domaći su brzo došli do izjednačenja. Opet korner zdesna, ali za Vukovarce, izvodi ga Plum, ubačenu loptu obrana gostiju odbija na 14 metara, gdje Stojak natrčava te oštrim i preciznim udarcem pogađa lijevi donji kut nemoćnog Pintarića. U nastavku utakmice istrčala je neka nova Mladost te potpuno preuzela igru u svoje ruke i noge. Rezultat toga je stigao u 54. minuti, kada je Jončić probio desnu stranu te oštro prizemno ubacio pred gol vratara. Burcsa odbija loptu, a pritrčava Prkić te s deset metara oštrim udarcem pogađa za 1:2. Gosti svoju bolju igru naplaćuju i trećim golom, u 62. minuti. Znalački Prkić podvaljuje loptu za Božića, koji pretrčava svog čuvara, izlazi sam pred vratara te pokraj njega plasira loptu u donji desni kut za konačnih 1:3. Domaći su do kraja pokušavali smanjiti rezultat, ali pokraj čvrste obrane i vratara Pintarića nisu mogli ništa. S. Bogutovac

Vukovar 1991                         1  (1)
Mladost (A)                             3  (1)

VUKOVAR - Gradski stadion. Vrijeme: oblačno s povremenom kišom. Teren: natopljen. Gledatelja: 200. Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek) - 8. Strijelci: 0:1 Tadić (23), 1:1 Stojak (25), 1:2 Prkić (54), 1:3 Božić (62). Žuti kartoni: Lacić, Majtanić, Ivanda, Matijević (Vukovar 1991), Jončić (Mladost A). Crvenih kartona nije bilo.

VUKOVAR 1991: Burcsa 6, Majtanić 6, Marinčić 6,5, Lacić 6, Bilobrk 6, Matić 6, Ivanda 6, Stojak 7, Koledić 6 (od 75. Matijević -), Plum 7, Nospek 6 (od 64. Vuković 6)

MLADOST (A): Pintarić 7, Ivanković 6,5, Perić 6,5 (od 77. Knezović -), Tadić 7,5, Kuzmić 7,5, Maras 6,5 (od 46. Lovrić 6,5), Andričević 7,5, Kujundžija 7, Prkić 8, Jančić 7, Božić 7,5 (od 87. Novoselac -)

IGRAČ UTAKMICE: MIROSLAV PRKIĆ (MLADOST ANTIN)