DINAMO BLIZU ULASKA U SKUPINU EUROPSKE LIGE

Duje Čop i Machado matirali Rumunje
Objavljeno 21. kolovoza, 2014.

Nogometašima Dinama smiješi se još jedna europska jesen. “Modri” su na gostovanju u rumunjskom Ploiestiju na stadionu Ilie Oana pobijedili Petrolul i s velikih 3:1 čekaju uzvratni susret doigravanja za plasman u skupinu Europske lige sljedećeg tjedna na Maksimiru.

Dinamo je u malo iznenađujućem sastavu počeo utakmicu, trener Zoran Mamić na klupi je ostavio pet ovosezonskih pojačanja - Sigalija, Andrijaševića, Machada, Vukojevića i Pjacu. No i bez njih Dinamo je djelovao dobro. Petrolul nije često prijetio, a i pokušaje koje je imao, neutralizirao je Eduardo. Dinamo je pak pokušavao nešto preko Čopa i Wilsona, ali sve je ostalo samo na pokušajima. Ipak, Zagrepčani su poveli u 29. minuti s 11 metara. Nakon kornera Čop je glavom pokušao prebaciti loptu na drugu vratnicu, lopta je udarila u ruku Mutua i sudac Orsato je bez razmišljanja pokazao na 11 metara, a siguran s bijele točke bio je Duje Čop. Činilo se da će Dinamo s prednosti na odmor, no u 45. minuti domaćini su izjednačili. Šimunović je zaboravio na Tamuza, kojeg je Mutu odlično poslužio i Izraelac je zabio za 1:1. U drugom poluvremenu Petrolul je bio opasniji, opasno su prijetili Tamuz, Fanchone, Mustivar i Mutu, Dinamo se spašavao, a onda i kaznio sve promašaje domaćina. U 80. minuti Pinto je sjajno centrirao za Čopa, koji glavom zabija za 2:1 i novo vodstvo Dinama. Pokušao je Petrolul doći do izjednačenja, a onda u posljednjim sekundama utakmice “modri” su povećali prednost. Pinto je pobjegao na desnoj strani, grubo ga je zaustavio Alves i zaradio crveni karton, a Paulo Machado majstorski je izveo slobodni udarac i zabio za veliku pobjedu od 3:1. (I. Li.)

PETROLUL                        1  (1)
DINAMO                            3  (1)

PLOIESTI - Stadion Ilie Oana. Sudac: Daniele Orsato (Italija). Strijelci: 0:1 Čop 29 (11m), 1:1 Tamuz 45, 1:2 Čop 80, 1:3 Paulo Machado 90+5

PETROLUL: Pecanha, Alcenat, Alves, Gerson, Fanchone, De Lucas, Hoban (od 50. Mustivar), Teixeira, Mutu (OD 83. Nepomucemo), Priso (od 63. Albin), Tamuz

DINAMO: Eduardo, Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić, Ademi, Brozović, Antolić (od 72. Vukojević), Soudani (od 46. Machado), Wilson (od 62. Pjaca), Čop