PRODUŽETCI U BRAZILU

Belgija preko SAD-a na Argentinu u četvrtfinalu
Objavljeno 2. srpnja, 2014.
Belgija je posljednja reprezentacija koja je izborila četvrtfinale i to teškom mukom protiv SAD-a

SALVADOR – Belgija je posljednja reprezentacija koja je izborila četvrtfinale. I to teškom mukom protiv SAD-a koji su Belgijci uspjeli srušiti tek u produžetku s 2:1. Nakon 90 minuta velike borbe i apsolutne dominacije Belgijaca, ali bez pogodaka prije svega zahvaljujući američkom vrataru Howardu, ušlo se u produžetke. I onda nakon dvije minute za vodstvo Belgijaca zabio je De Bruyne. Potom na isteku prvog produžetka i Lukaku za 2:0. Iako se činilo da je priči kraj, Amerikanci se vraćaju. U 107. minuti na 2:1 smanjuje Green. Do kraja imali su i nekoliko velikih prilika, ali nisu uspjeli izjednačiti i Belgija je izborila četvrtfinale u kojem se sastaje s Argentinom. (M.S.)