OBRAČUN EUROPLJANA U ČETVRTFINALU

Nijemci tek u produžetku slomili
Alžir, Halilhodžić u suzama
Objavljeno 1. srpnja, 2014.

PORTO ALEGRE – Njemačka je šesti četvrtfinalist Svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu. Nakon velike borbe u Nijemci su tek u produžetku uspjeli slomiti Alžir s 2:1 i izboriti plasman među osam najboljih reprezentacija svijeta...

Odlično je Vahid Halilhodžić postavio Alžir i u prvom poluvremenu umalo iznenadio favoriziranu Njemačku, koja je konce igre povezala tek u drugom dijelu. 'Elf' je počeo dominirati no pokušaje Muellera i Schweinsteigera uspješno je zaustavio odlični alžirski vratar Mbolhi, pa nakon 90.minuta nije bilo pogodaka. No, već u drugoj minuti produžetka nakon Muellerovog ubačaja s lijeve strane Schuerrle je petom loptu skrenuo za 1:0 Njemačke. Iako se Alžirci do kraja nisu predavali nakon jedne kontre Oezill je zabio za 2:0 i potvrdu njemačkog plasmana u četvrtfinale. U sučevoj nadoknadi Alžirci su preko Djabua uspjeli tek ublažiti poraz, pa je završilo 2:1. Nijemci će u četvrtfinalu igrati s Francuskom. (M.S.)