PLIVAČICE OSIJEK ŽITA NASTUPILE ZA REPREZENTACIJU

Nora i Laura dale doprinos pobjedi Hrvatske
Objavljeno 10. travnja, 2014.

Nora Grevinger i Laura Bijelić nastupile su za reprezentaciju Hrvatske prošli vikend u Beogradu na četveroboju protiv Slovenije, Srbije te Bosne i Hercegovine. Susret mladih reprezentacija održao se u povodu obilježavanja Međunarodnog dana doprinosa sporta u razvoju mira, a na njemu je, na 50-metarskom bazenu SC Novi Beograd, plivalo približno 200 natjecatelja podijeljenih u dvije starosne kategorije: mlađe juniore i juniore. Članice Osijek Žita poziv izbornika Miloša Miloševića zaslužile su odličnim rezultatima na nedavnom Prvenstvu Hrvatske, a opravdale su ga i u Beogradu, gdje su odličnim nastupima u mlađejuniorskoj kategoriji pridonijele ukupnoj pobjedi. Laura je na 800m slobodno osvojila treće mjesto, na 50 i 100m slobodno bila je četvrta, dok je sa štafetom 4x100m slobodno bila druga, dok je Nora zauzela peto mjesto na 50m prsno. Hrvatska je osvojila prvo mjesto s ukupno 572 boda, druga je bila Slovenija (541), treća Srbija (482), a četvrta BiH (109). (G.R.)