ĆURKOVI ODMAH DO VODEĆEG KTC-A

Pobjede Osijeka i Županje u 8. kolu prve lige za rukometaše
Objavljeno 18. studenog, 2013.

Osječani i Županjci upisali su bez problema pobjede u 8. kolu Prve hrvatske lige za rukometaše. Trijumfom nad Crikvenicom Osječani su ponovno u vrhu. Skočili su na drugo mjesto odmah iza vodećeg KTC-a. U subotu je u Zrinjevcu Crikvenica samo u uvodu kratko vodila u dva navrata, nakon čega je domaćin sve imao pod kontrolom. U prvom dijelu bilo je i “plus osam”, a do odmora se to prepolovilo, ali to nije unijelo nesigurnost u domaće redove. Gosti su se početkom drugog dijela još jednom približili (19:16), ali nakon serije od 6:1 bilo je jasno da bodovi ostaju na Zrinjevcu.

Županjci su do četvrte pobjede u prvenstvu došli protiv Dugog Sela. U prvom poluvremenu nije baš bilo kako je poželio županjski trener Jerko Pejić. Gosti su sredinom drugog poluvremena dvaput imali prednost od dva pogotka. Ipak nakon minute odmora Županjci su konsolidirali redove i poluvrijeme završili s golom prednosti. U drugom dijelu ipak su prikazali bolji rukomet, suparniku nisu dopustili da se približi ispod dva pogotka razlike. Već sredinom nastavka prednost je iznosila šest pogodaka razlike pa nije bio problem iskontrolirati susret do kraja. (A.G./N.B.)

OSIJEK                                           36  (18)
CRIKVENICA                                29  (14)

OSIJEK – SD Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Magić i Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki).

OSIJEK: Zubac, Ranogajec 5, I. Jurić 2, Ivičić, Babić 4, Manci 1, Nedić 6 (1), Perak, Nujić 3, Bureš, Maltašić, Zavada 1, M. Jurić 5 (3), Vukušić 4, Zubčić, Džijan 5.

CRIKVENICA: Begić, Stanić, Lelić, Hrvatin 7 (2), Paljar 4, Erstić 3, Mazzarolli, Šunjić 1, Derossi 2, Stojanović 8, Grozdek, Karačić 2, Montanan 2, Saršon.

SEDMERCI: Osijek 5(4), Crikvenica 2(2); ISKLJUČENJA: Osijek 8 minuta, Crikvenica 16 minuta.

ŽUPANJA                                           31  (14)
DUGO SELO                                      26  (13)

ŽUPANJA - SD OŠ Ivan Kozarac. Gledatelja 300. Suci: Ivica Botinčan i Dario Rupčić (oba iz Rijeke). Nadzornik: Veljko Karabaić (Rijeka).

ŽUPANJA: Juzbašić, Kopić, Ivkić, Mazalović, Janjić 2, Dušanić 5, Perlić 6, Huber, Milišić 4(1), Duvnjak 6(4), Šimić, Filipović 5, Dropuljić 3, Dobrinkić-Parić.

DUGO SELO: Rauch, I. Radoš, T. Radoš 1, Dakić 2, Severec 7, Lind 11(3), Ribić 3, Matezović, Kaleb, Prskalo, Šuker i Kljak 2.

SEDMERCI: Županja 6(5); Dugo Selo 4(3); ISKLJUČENJA; Županja 12 minuta, Dugo Selo 16 minuta.

OSTALI REZULTATI 8. KOLA

Biograd - Matulji 35:42, Zadar - Kozala 27:32, Split - H.dragovoljac 28:25 i Prelog - KTC 29:31.