PARTIZAN - NEXE 25:30

Našičani pobjednički kroz Beograd
Objavljeno 24. listopada, 2013.

Rukometaši NEXE-a stigli su do treće pobjede u SEHA Gazprom južni tok ligi svladavši u 7. kolu u Beogradu Partizan s 30:25. Domaći su rukometaši bolje otvorili susret, u 8. minuti su poveli 6:2. Porozna je bila našička obrana, a i napad gostiju bio je dosta neprecizan. Ipak, nakon zaostatka 7:3, Našičani su uspjeli nanizati četiri pogotka te u 15. minuti preko Ivića izjednačiti (7:7), a isti je igrač špogodio i za vodstvo (9:8). No, ponovno je uslijedila serija Partizana koji je preokrenuo rezultat, ostavio goste bez pogotka gotovo šest minuta te u 25. minuti imao 15:11. Do odmora su našički rukometaši ipak zadržali priključak i smanjili zaostatak na samo dva pogotka (16:14). Početkom nastavka Partizan je uspješno održavao prednost uglavnom od dva-tri gola razlike, sve do 39. minute, kada je s dva uzastopna pogotka F. Lelić ponovno približio NEXE na samo “minus jedan“ (19:18). Kao i u prvom poluvremenu, i u drugom je našički sastav uspio preokrenuti rezultat. Raspucao se F. Lelić, koji je u jednom trenutku postigao šest od našičkih sedam pogodaka, nadovezali su se Sakić i Vegar pa su gosti serijom 7-1 u 46. minuti poveli s tri gola viška (23:20). To su bili i prijelomni trenuci susreta, jer Partizan se više nije uspio vratiti. Tomić je u 54. povisio na pet pogodaka prednosti (28:23) i već tada je bilo jasno kako će momčad Zdenka Kordija stići do prve gostujuće pobjede u regionalnoj ligi. G. Roguljić

PARTIZAN                                  25  (16)
NEXE                                           30  (14)

BEOGRAD – SC Banjica. Gledatelja: 500. Suci: Sašo Krkačev i Gojko Kolevski (oba Makedonija).

PARTIZAN: Ilić 4, Mil. Radovanović 1, Mih. Radovanović (13+0), Đuričić 2, Mršulja 1, Pižurica, Matičić 7 (2), Radovanović, Kostadinović 1, Rašić 1, Marsenić 4, Minić, Potić 4, Ristanović (1+0)

NEXE: P. Lelić (3+0), Bureš, Eter 1, F. Lelić 8 (3), Mrđenović, Tomas, Jurjević, Sokolić 3, Pivac (3+0), Vujić 3, Božić-Pavletić 1, Sakić 1, Vegar 4, Janković, Tomić 3, Ivić 6.

SEDMERCI: Partizan 2 (2), NEXE 3 (3); ISKLJUČENJA: Partizan 4 minute, NEXE 4 minute