PROMJENA TRENERA NIJE POMOGLA
Hajduk golom Maglice
svladao Osijek na Poljudu
Objavljeno 17. svibnja, 2013.

79. minuta - Uz pljesak splitske publike izašao je Dragan Blatnjak, a ušao je Mihael Pongračić.

73. minuta - Strijelac Anton Maglica izašao je iz igre, a umjesto njega ušao je mladi Ivan Jakov Džoni.

70. minuta  Jozinović je zaradio žuti karton, a Smoje se nakon starta nad Maglicom izvukao bez javne opomene

66. minuta - Promjena i kod Osijeka. Izlazi Aleksić, a ušao je Matija Mišić

62.. minuta - Jozinović je sa zamotanom podlakticom nastavio igru

60. minuta - Promjena u Hajduku. Umjesto Sušića ušao je mladi Kovačić

59. minuta - nakon Kvržićevog starta, Goran Jozinović završio je na atletskoj stazi. .

Završeno je prvo poluvrijeme. Splićani pogotkom Maglice vode 1:0.

Kraj utakmice. Hajduk je pogotkom bivšeg Osijekovog igrača Antona Maglice u 16. minuti svladao Osijek s 1:0. Momčadi iz Gradskog vrta nije pomogla ovotjedna promjena trenera. Miroslav Žitnjak tako i dalje ne zna za pobjedu u ulozi trenera Osijeka. Bijelo-plavi još nisu osigurali opstanak. Za to će čekati subotnje utakmice Cibalia - Inter i Rijeka - Zadar u kojima će im odgovarati svi rezultati osim gostujućih pobjeda.

90. minuta - Konačno su Osječani imali veliku prigodu za izjednačenje. Pred vratara Kalinića izbuo je Mihael Pongračić, ali je oklijevao, pa je Hajdukova obrana uspjela reagirati i spasiti sigurni pogodak.

88. minuta - Treća zamjena kod Osijeka. Umjesto Josipa Mišića ušao je Jakovljević.

Osječani zasad nisu stvorili niti jednu prigodu. Tek rijetko prijete Kalinićevim vratima

36. minuta - Kouassi nastavlja prijetiti osječkim vratima. Prošao je po desnoj strani i pucao malo iskosa, ali ravno u Mikulića koji je uspio obraniti.

Žuti karton zaradio je Josip Mišić

16. minuta - Hajduk vodi 1:0. Maglica je bacio na pod Leku i nakon što ga se oslobodio pogodio je osječku mrežu

13. minuta - Nakon prekršaja nad Maglicom, Mislav Leko "izvukao" se samo usmenom, ali ne i javnom opomenom

Osijek se uglavnom brani i dugačkim loptama pokušava pronaći napadače. Kouassi je nekoliko puta na početku utakmicu radio dar-mar na osječkoj polovini.

Susret na Poljudu je počeo.

SASTAV HAJDUKA: Kalinić, Oremuš, Jonjić, Milić, Jozinović, Kouassi, Lima, Sušić, Caktaš, Vuković i Maglica.

SASTAV OSIJEKA: Mikulić, Glavaš, Smoje, Leko, Aleksić, Pušić, Kurtović, J. Mišić, Kvržić, Blatnjak i Perošević.

Osijek je uoči susreta s Hajdukom promijenio trenera. Umjesto Stanka Mršića na klupu je sjeo Miroslav Žitnjak.

Susret Hajduk - Osijek počinje u 18 sati, a sudi ga Davor Grizelj iz Vinkovaca.