PRVA UTAKMICA POLUFINALA ODBOJKAŠKOG DOIGRAVANJA

ODBOJKAŠI MURSE-OSIJEK IZBORILI POLUFINALE

Na sljedećoj prepreci opet s momčadi iz Zagreba, ali puno uglednijom i kvalitetnijom

ODBOJKAŠKO DOIGRAVANJE

Mursine igre sve više prepoznaje i publika

Veliku prigodu sinoć su u Gradskom vrtu propustili odbojkaši s Drave. Mursa-Osijek doživjela je poraz u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske od naše najtrofejnije momčadi. Zagrebačka Mladost izvukla se iz vrlo neugodne situacije, ali gostima svaka čast, jer su zaostatak od 0:2 u setovima na kraju uspjeli prokrenuti. Bila je to dramatična utakmica, iako prva dva seta nisu nagovještavala da ćemo gledati pravi triler. Domaćin je imao vodstvo od 2:0, a posebno nadahnuto momčad Leonarda Barića odigrala je drugi set u kojem je suparnik osvojio svega 16 poena. Stvari su se dobro razvijale i u 3. setu, vodstvo od 18:14 najavljivalo da će prvi ovozesonski ogled ovih suparnika biti okončan u tri seta. No, to se nije dogodilo, Zagrepčani su smogli snage za preokret, a najavu potpunog najavili su u 4. setu, iako su bili u naizgled bezizlaznoj situaciji. Osječani su vodili 24:22, imali su dvije set-meč lopte, no nisu ih iskoristili i utakmica je otišla u peti set, u kojem je na kraju slavila momčad debljih živaca. I u odlučujućem setu prvi su meč loptu imali domaćini (14:13), potom su istu imali kod stanja 18:17, no Mladost je iskoristila svoju četvrtu meč loptu i zasluženo slavila. N. Benčina