USPJEH BK OSIJEK

Seniori novi državni prvaci

OSJEČKI BOKSAČ ZAVRŠIO NASTUP NA SVJETSKOM JUNIORSKOM PRVENSTVU

Mažar izgubio od Amerikanca Montgomeryja

SESVETE – Boksački klub Sesvete organizirao je u dvorani OŠ Novi Jelkovac Prvenstvo Hrvatske za juniore i mlađe kadete na kojem se natjecalo stotinjak boraca iz 27 klubova. Sveukupno najboljima su, na kraju, proglašeni junior Luka Prtenjača (Sesvete), mlađi kadet Mateo Vrdoljak (Radnički, Sl. Brod) i mlađa kadetkinja Antonela Duvnjak (Leonardo, Zagreb). Od slavonskih predstavnika, naslove prvaka, uz Vrdoljaka (-46 kg), osvojili su i junior Filip Poturović, član Nove Gradiške (-52), te Gabrijel Veočić (Brod) u mlađekadetskom uzrastu. Zanimljivo je da je Veočić, u finalu skupine do 41,5 kg, porazio klupskog kolegu Leona Majstorića. Nastup mladih osječkih boksača završio je osvajanjem četiri brončane medalje. Od članova BK Osijek, lanjski prvak Luka Mažar u kategoriji do 60 kg nije obranio titulu iz 2012. nakon što je u polufinalu (poslije 18:18 u prve dvije runde) izgubio od Tina Jankovića, juniora zagrebačkog Leonarda. Osvajač bronce, lani u kadetskoj konkurenciji, Marijan Rajič ponovio je isti učinak pošto se, kao debitant među juniorima, okitio broncom u kategoriji do 69 kg. U polufinalu ga je, prekidom u 2. rundi, porazio Mario Mrazović (Leonardo). Iz BK Osijek nastupio je i Zvonimir Rebolj, također lani još kadet, državni viceprvak do 69 kg, ali je poražen već u prvom meču, u osmini finala. U Sesvetama brončano odličje osvojio je i Dario Lazarov (Brod) u kategoriji do 56 kg, te dvojica članova osječke Mladosti: Dario Stranput (-64) i Luka Rider (-81 kg). (D.Kž.)