KOŠARKAŠI OSJEČKOG SOKOLA GOSTOVALI U TRNSKOM

OSJEČKI KOŠARKAŠI NAKON DRUGOG DOMAĆEG PORAZA U A-1 LIGI

Šibenčani se bolje snašli u igri bez obrana

Helbicha najviše razveselio nastup 17-godišnjeg Ćosića

Zagreb                                        102
Osječki sokol                                79

ZAGREB - ŠD Trnsko. Gledatelja: 200. Suci: Radojković (Split), Legović i Sušanj (oba Rijeka).

ZAGREB: James 9 (2-2), Segarić 10 (1-2), Halilović 12 (2-2), Babić, Petrović 29 (3-3), Garma 3, Poščić 6 (2-2), Krapić 11 (1-2), Novačić 14, Bašljan, Milekić 8, Mavra.

OSJEČKI SOKOL: Tucaković 5 (3-3), Šarac 4, Budimir 11 (2-2), Ćosić, Raič, Šundov 22 (4-6), Radoš, Tomeljak 13 (3-5), Križanac 4, Kolovrat 18 (4-4), Kozić 2.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 21:14, 19:19, 32:21, 30:25

Košarkaši Zagreba domogli su se uvjerljive pobjede nad Osječkim sokolom. Domaćin je do trijumfa došao ponajviše zahvaljujući trećoj četvrtini, u kojoj je vrlo agresivnom obranom zbunio Osječane. Zagreb je u toj dionici ubacio 32 poena, a dodamo li i 30 poena u četvrtoj četvrtini, dolazimo do čak 62 poena u drugom poluvremenu. Obrana Osječana u drugih 20 minuta bila je daleko od poželjne, što je Zagreb znalački iskoristio. Zagrebaši su prvu četvrtinu okončali s prednosti od sedam koševa. Tijekom druge četvrtine nije se mnogo toga promijenilo i Zagreb je na poluvrijeme otišao vodstvom 40:33. Zatim je uslijedila već spomenuta treća četvrtina, u kojoj je Zagreb stvorio kapitalnu prednost. Ipak, valja spomenuti 24. minutu kada su Osječani stigli na samo četiri poena zaostatka (43:47). No, gosti mnogo više od toga nisu uspjeli napraviti. I.Pezelj