PLIVANJE

Berba medalja za Osječane u Vukovaru
Objavljeno 7. svibnja, 2024.
Članovi Plivačkog kluba Osijek nastupili su na 3. Otvorenom prvenstvu Vukovarsko-srijemske županije. Na natjecanju je nastupilo oko 300 plivačica i plivača svih kategorija iz 13 klubova Srbije, BiH i Hrvatske.

Osječki klub je u Vukovar otišao s brojnom delegacijom, u kojoj je bilo 44 natjecatelja, a kući su se vratili s velikim brojem medalja, isplivali osobne rekorde i ispunili norme za nastup na Prvenstvu Hrvatske. Isplivana su dva kadetska klupska rekorda. Osječani su ukupno osvojili 32 medalje (18 zlatnih, osam srebrnih i šest brončanih), a boje kluba branili su uz vodstvo trenera Mateja Miličića, Marka Filipovića i glavnog trenera Mihaela Močkovića. Uz pojedinačne uspjehe uspješne su bile i tri štafete PK Osijek u utrci 4×50m mješovito mix koje su osvojile dva zlata te srebro. Prema najboljem zbroju rezultata Elena Valenteković je osvojila posebnu nagradu. D.Kl.